Mājražošana - ražo, tirgo un pelni!

Foto: Wikimedia Commons / Lammfiol 


Viena no iespējām uzsākt savu mazo biznesu ir kļūt par mājražotāju!


(2013. gada 26. Janvāris)  Iespēja Latvijas rokdarbu un amatniecības meistariem pārdot savus darbus ārzemju pircējiem.


  • Atradu šo vērtīgo informāciju mājas lapā http://skrodernica.wordpress.lv/ un iekopēju to savā blogā. Ja tevi tas ieinteresēja, tad pasteidzies ar pieteikšanos.   

Rokdarbu un amatniecības meistariem!

30.janvārī 17.30 aicinām uz lekciju-diskusiju
„ETSY.COM-jūsu meistardarbi  iziet pasaulē”
Izmantojiet iespēju sākt savus skaistos un unikālos darinājumus pārdot ārzemju pircējiem interneta vidē. Lekcija, kā ierosme- paplašināt savu klientu loku, iegūt jaunu atzinību un adekvātu samaksu.
Ar savu veiksmīgo pieredzi, padomiem un ieteikumiem dalīsies Etsy Latvian team dalībniece Edīte ( veikals etsy.com/laserbeads ) .
Lekcija notiks Rīgā,Skolas/Bruņinieku (1.pils.slimn.rajons).Dalības maksa 7.00 LVL,ar tējas pauzi.
Pieteikties līdz 29.01, rakstot info@skrodernica.lv



(2012. gada 26. Augusts)  Ja esi izlēmis uzsākt savu mājas vīnu ražošanas biznesu. 

  • Ja esi izlēmis uzsākt savu mājas vīnu ražošanas biznesu, tad izlasi rakstu Veicina pašu mājās darināta vīna kultūras attīstību, kurā savā pieredzē ar jaunajiem uzņēmējiem dalās Normunds Labrencis, kas ir uzņēmuma SIA Vīns.lv īpašnieks un kura uzņēmumā tiek ražoti vīni no Latvijā audzētiem ķiršiem, upenēm, avenēm, rabarberiem, pīlādžiem un āboliem.  


(2012. gada 22. Februāris)  Dažādas prasības un noteikumi mājražotājiem.  

  1. Par atvieglotiem nosacījumiem alkohola ražošanas uzsākšanai.
  2. Prezentācija par BIO pārtikas ražošanu.
  3. Prezentācija par higienas prasībām mājražošanas uzņēmumiem.
  4. Prezentācija par prasībām medus ražotājiem. 


(2012. gada 8. Janvāris)  Informācija, kur saņemt nepieciešamo atļauju pašu ražotā vīna un raudzēto dzērienu (no savā īpašumā esošajos dārzos, dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem) ražošanai Rīgā. 
  • Informācija par atļauju ir atrodama Rīgas pašvaldības pakalpojumu portāla sadaļā Komercdarbība - Pakalpojuma kartiņas nosaukums. Ja noklikšķināsi uz nosaukuma "Atļauja vīna, raudzēto dzērienu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Rīgā", tad atvērsies jauna lapa, kurā būs konkrēta informācija par fiziskām un juridiskām personām, kas šo atļauju var saņemt, kādas tiesības šī atļauja dod, atļaujas saņemšanai nepieciešamie dokumenti, atļaujas saņemšanas termiņš un cita svarīga informācija.      


(2012. gada 1. Janvāris)  Sākumā mājražotājs, bet pēc tam uzņēmums Biznesa inkubatorā.   
  • Ilzes Garančas (ieguvusi pārtikas ražošanas inženiera specialitāti Latvijas Lauksaimniecības universitātē) ceļš uz savu konfekšu biznesu:
  1. Ilze konfektes savās mājās sāka gatavot tāpēc, ka veikalos nevarēja atrast tādas, kas pašai garšotu.
  2. Pirmās pašas gatavotās konfektes tika dāvinātas tuviniekiem, draugiem un kaimiņiem.
  3. Pirmais pasūtījums nāca no kaimiņiem, kas Ilzes gatavotās konfektes gribēja uzdāvināt saviem draugiem.
  4. Ar laiku par Ilzes gatavotajām mājas šokolādes konfektēm, kas pildītas ar vietējām ogām un augļiem uzzināja arvien vairāk cilvēku.
  5. Pēc tam paralēli konfekšu gatavošanai Ilze sāka gatavot arī mandeļu cepumus, kuru veidošanā neizmantoja miltus un olas.
  6. Pēc tam kāda paziņa aiznesa Ilzes gatavotās konfektes uz darbu (kādu poligrāfijas uzņēmumu). Uzņēmuma vadībai konfektes tā iepatikās un iegaršojās, ka pasūtīja Ilzei lielu konfekšu daudzumu. Uzņēmumā Ilzes gatavotās konfektes iepakoja kastītēs. Iepakotās konfektes bija paredzētas uzņēmuma Ziemassvētku dāvanām.  
  7. Tā Ilzes šokolādes konfektes ieguva arvien lielāku popularitāti, kas nodrošināja arvien jaunus un jaunus pasūtījumus.
  8. Bet, lai Ilze bez bažām varētu gatavot šokolādes konfektes un mandeļu cepumus pēc pasūtījuma, tad viņa nokārtoja visas formalitātes, lai kļūtu par mājražotāju
  9. Tā kā Ilze savam biznesam redzēja attīstības iespējas, tad no mājražotāja viņa kļuva par SIA "Ilzes Sweets" īpašnieci un iestājās Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā (VBII).
  10. Pateicoties Biznesa inkubatoram Ilzes uzņēmums ieguva vairākus lielus klientus. Bet sadarbojoties ar zīmolvedības kompāniju "Matka" Ilzes saldumiem tika izveidots zīmols CAPS! un ar to saistītais tēls un stāsts. Ilzes saldumiem ir izveidota arī mājas lapa www.tastecaps.com.
  11. Visu stāstu par Ilzes biznesu tu vari izlasīt rakstā: Izveido saldumu zīmolu "CAPS" īpašiem mirkļiem.            

(2011. gada 17. Decembris)  Vairāk par prasībām un noteikumiem, ja mājas apstākļos ražo augļu un dārzeņu konservus, kā arī par mājas vīniem

(2011. gada 17. Decembris)  Mājas konservu, mājas sulu un mājas vīnu ražotājs sāk tirdzniecību internetā.

(2011. gada 8. Septembris)  Bezmaksas rokasgrāmata gaļas, piena un miltu izstrādājumu ražotājiem mājas apstākļos. Rokasgrāmatā ir informācija par likumiem, par uzņēmuma reģistrēšanu un atzīšanu, par higiēnas prasībām un par mājās ražotu produktu tirdzniecību.
  • Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar Lauku Sieviešu apvienību ir izstrādājusi "Rokasgrāmata labas prakses vadlīnijas pārtikas amatniecībā".
  • Šī rokasgrāmata ir izveidota, lai visa nepieciešamā informācija par gaļas, piena un miltu izstrādājumu ražošanu mājas apstākļos nav jāmeklē daudzos informācijas avotos, bet lai tā būtu apkopota vienā izdevumā. Rokasgrāmatā ir informācija par  mājražotāju sektora regulējošo likumdošanu, par pārtikas uzņēmuma reģistrēšanu un atzīšanu, par higiēnas prasībām, kā arī kas ir jāievēro tirgojot šos produktus u.c. tikpat svarīga informācija.    


(2011. gada 8. Septembris)  Mājas vīni.

Nav komentāru: